Pożyczki internetowe bez BIK-u i pod weksel

Na rynku pożyczek spotkać możemy się z wieloma różnymi rodzajami pożyczek. Różnica jest niebagatelna, bowiem każda pożyczka rządzi się swoimi prawami. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy omówić dwa rodzaje pożyczek, pod weksel oraz te bez BIK.

Co to są pożyczki bez BIK-u?

Żeby dokładnie omówić czy są pożyczki bez BIK, trzeba najpierw zrozumieć, czym jest sam BIK. Otóż pod tym skrótem widnieje Biuro Informacji Kredytowej, inaczej miejsce, w którym gromadzone i przetwarzane są informacje dotyczące historii kredytowej danej osoby. BIK gromadzi dane na temat tego, od kogo, ile i kiedy pożyczaliśmy, a także jak wyglądała nasza spłata, czy nie mieliśmy z nią problemów.

Banki przed udzieleniem kredytu zaglądają do BIK, żeby sprawdzić, czy jesteśmy wiarygodni, czy opłaca się dać nam pieniądze i czy mają pewność, że oddamy je w terminie bez żadnych problemów. Pożyczki bez BIK, są natomiast takim rodzajem kredytowania, który nie uwzględnia informacji zawartych w BIK, czyli nawet jeśli kiedyś jakiejś pożyczki nie spłaciliśmy lub mieliśmy problem ze spłatą, to te informacje nie są brane w żaden sposób pod uwagę. Oznacza to, że nawet ze „złą” historią kredytową, możemy się ubiegać o to, żeby pożyczono nam pieniądze. Drugą wersją pożyczek, o jakich chcielibyśmy powiedzieć, są pożyczki na weksel.

Dodaj komentarz