Pożyczki bez zaświadczeń – warto wiedzieć

Kiedy brakuje nam gotówki z pewnością staramy się ją zdobyć. Niektórzy pożyczają wtedy pieniądze od znajomych czy rodzinny, inny udają się po kredyt do banku. Jeszcze inni decydują się na skorzystanie z usług parabanków, które również udzielają kredytów. W swojej ofercie mają oni między innymi tak zwane kredyty bez BIK. Wielu z nas wydają się one być często jedynym możliwym wyjściem z problemów. Przede wszystkim sięgają po nie zwłaszcza te osoby, które wcześniej w banku miały jakieś problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych lub z racji na osiągane dochody nie mają w banku szans na kredyt. Wiele osób traktuje kredyty bez BIK jako pomoc w wyjściu z przejściowych kłopotów finansowych. Tymczasem okazuje się, że to, co wydaje się być lekarstwem na problemy w istocie może doprowadzić do jeszcze większych problemów.

Parabanki wprowadziły pożyczki bez BIK między innymi dlatego, że coraz więcej Polaków boryka się z problemami finansowymi. Problemy te mają bardzo różny charakter. Najczęściej jednak z pożyczek bez BIK korzystają ci, którzy mają trudności w spłacie długów a do tego trafili na tak zwaną czarną listę dłużników, która uniemożliwia otrzymanie kolejnego kredytu w banku. Pożyczki bez BIK to przede wszystkim kredyt, który udzielany jest bez uprzedniego sprawdzenia historii kredytowej kredytobiorcy. Nie żąda się również na ogół także zaświadczeń o dochodach. W związku z tym dla wielu osób potrzebujących gotówki kredyt bez BIK okazuje się być jedyną możliwością uzyskania kredytu. Z całą pewnością kredyty bez BIK trudno jest jednoznacznie ocenić. Zdanie na ich temat jest bardzo podzielone. Z całą pewnością trzeba jednak podkreślić, że zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług parabanku powinniśmy mocno się zastanowić.

Koszty  pożyczek bez zarobków

Przede wszystkim wynika to z tego, że parabanki, które zajmują się udzielaniem tego rodzaju pożyczek działają na nieco innej zasadzie aniżeli banki. Przede wszystkim właściciel parabanku musi na naszym kredycie bardzo dobrze zarobić. W związku z tym kredyt taki wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. W wielu wypadkach okazuje się, że koszt przyznania nam takiego kredytu jest porównywalny z kwotą, którą chcemy pożyczyć.

W wielu wypadkach kredyt taki wiąże się również z niemałymi opłatami przygotowawczymi. Oczywiście nie można zapomnieć także o odsetkach. Są one na ogół dużo wyższe niż odsetki, które trzeba płacić w przypadku zaciągnięcia kredytu w normalnym banku. Z całą pewnością te cechy kredytów bez BIK okazują się być ich bardzo wielkim minusem. Jednakże często kredyt bez BIK okazuje się jedyną możliwością szybkiego zdobycia pieniędzy. Z całą pewnością więc te osoby, które pilnie potrzebują gotówki będą uważały, że kredyty bez BIK nie są niczym złym. Warto pamiętać, że jeżeli decydujemy się na zaciągnięcie tego rodzaju pożyczki to zawsze musimy pamiętać aby jak najwięcej dowiedzieć się o firmie, która takiego kredytu chce nam udzielić.

Warto poszperać w Internecie i poszukać różnych wypowiedzi na forach tych, którzy już z usług tej firmy korzystali. Często jest to bowiem najlepsze źródło informacji co do tego, czy z usług takiej firmy w ogóle warto korzystać. Jeżeli opinie są pozytywne możemy udać się do parabanku i poprosić o umowę kredytową. Zanim ją jednak podpiszemy musimy ją niezwykle dokładnie przeczytać. Czytać trzeba całą umowę niezależnie od tego ile ona ma stron oraz jak dużą czcionką została napisana. Warto trzymać się zasady, że im mniejsza czcionka tym ważniejsze dla nas informacje zostały nią napisane. Z tego też powodu nie można opuszczać żadnych informacji, które pojawiają się na umowie.

Opuszczenie jakiejś z nich może bowiem potem okazać się dla nas tragiczne w skutkach. Z pewnością warto również trzymać się zasady, która mówi, że kredyt zawsze jest wyjściem ostatecznym. Należy zaciągać go tylko wtedy, kiedy naprawdę nie ma już innego wyjścia z danej sytuacji. Zasada ta z pewnością pozwoli nam uniknąć coraz większych problemów finansowych, które mogą pojawiać się jeżeli bez opamiętania będziemy zaciągali kolejne kredyty.

Dodaj komentarz