Najlepsze konto studenckie

Każdy młody człowiek ceni sobie niezależność, także tą finansową. Przychodzi moment, kiedy zaczyna pracować. Wówczas musi już posiadać konto osobiste. Niekiedy studenci posiadają je wcześniej, kiedy podejmują decyzję o wyprowadzce z domu na studia.

Każdy moment jest jednak dobry, żeby pomyśleć o własnym rachunku, mieć stały dostęp do swoich pieniędzy i cieszyć się możliwościami, jakie daje płacenie kartą, czy dokonywanie transakcji za jej pośrednictwem. Banki, choć niechętnie patrzą na studentów, bowiem Ci nie przynoszą im oczekiwanych zysków, widzą w nich przyszłych posiadaczy lokat terminowych. Inwestują w młodych ludzi, bowiem wiedzą doskonale, że klient, który zwiąże się z bankiem, jeśli tylko będzie zadowolony z jego usług, nawet po tym jak już utraci status studenta zwiąże się z nim nowym kontem osobistym. Tak bynajmniej wygląda to w teorii.

Niemal każdy bank w naszym kraju ma w swojej ofercie najlepsze konto studenckie. Co za tym idzie takie, za które pobiera niewielkie opłaty. Bo co jest najważniejsze dla studenta? Możliwość posiadania konta osobistego oraz karty do niego, korzystania ze środków zgromadzonych na rachunku, stały dostęp do swoich pieniędzy – wszystko to jednak po jak najniższej cenie. Najlepiej po prostu za darmo! Są banki, które spełniają owe wymagania. Wybierając konto osobiste trzeba kierować się nie tylko opłatami, ale przede wszytskim dostępnością do swoich środków, które zgromadzone są na koncie, a także oprocentowaniem – jeśli jest taka możliwość. Warto dowiedzieć się czy do konta nie można otworzyć rachunku oszczędnościowego, który byłby wyżej oprocentowany.

Niekiedy zdarza się i tak, że konto, które powstało z myślą o studentach w danym banku ma gorsze parametry od standardowego rachunku osobistego. Nalezy pamiętać o tym, że banki w chwili obecnej prześcigają się w walce o klientów i oferują im nowe, ciekawsze pod względem finansowym rozwiązania. Dlatego może warto płacić za konto 1 zł miesięcznie, ale wszystkie pozostałe rzeczy mieć już w cenie? Takie jak chociażby wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów? Bo czy warto biegać i s

Dodaj komentarz