Kredyt mieszkaniowy pod hipotekę

Banki przyciągają swoich klientów czym mogą. Najczęściej dobrym oprocentowaniem swoich kont czy lokat, ale tak naprawdę przecież nie na tym zarabiają. Najlepszym interesem dla banków są oczywiście kredyty oraz pożyczki. To na wysokim procentowaniu dorabiają się milionów. Oczywiście warto wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy oddaje to co od banku pożyczył, do tego gro osób robi to zdecydowanie nieterminowo. Nie ma się tym samym co dziwić bankom, że tak pieczołowicie sprawdzają każdego ze swoich przyszłych klientów. Chcą one mieć pewność, że każdy kto weźmie kredyt mieszkaniowy go spłaci. Dlatego też najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest ustawienie hipoteki na mieszkaniu. Bank ma zabezpieczenie, więc istnieje większa szansa na to, ze jednak kredyt zostanie na udzielony.

Z drugiej strony w przypadku naszej niewypłacalności bank przejmie nieruchomość, która i tak do czasu spłacenia całego kredyty należy przecież właśnie do niego. Jednakże bez względu na takie pułapki ludzie i tak decydują się na kredyty gotówkowe i inne zobowiązanie finansowe. Wiedzą bowiem, że bez podjęcia ryzyka nie mają szans na własne mieszkanie, a jest to jedno z nielicznych marzeń, które większość ludzi ma takie same. Każdy bowiem chce mieć swoje własne cztery kąty,a  bez pomocy banku jest to wręcz nieosiągalne. I cóż z tego, że trzeba płacić wysokie raty, kiedy ma się dach na głową i można spełniać kolejne marzenia. Kredyty mieszkaniowy to czasami zło konieczne, zło, które dla wielu jest nieosiągalnym dobrem.

Szybki kredyt mieszkaniowy?

Szybki kredyt, czy tez pilna pożyczka to już nie mit, ale dzień powszedni. Dziś można dostać pieniądze w każdej chwili. Wystarczy tylko dobrze przygotować się do wizyty w banku, nie zostać zaskoczonym żadnym pytaniem pracownika bankowego, udzielić wszystkich informacji, zebrać wszelkie potrzebne dokumenty. Niewielkie kwoty pieniędzy nie zajmują zbyt wiele czasu, gorzej kiedy w grę wchodzi znacznie więcej gotówki. Zazwyczaj tak się dzieje, że w przypadku większej ilości pieniędzy chodzi bardziej o kredyty gotówkowe czy też kredyty mieszkaniowe, a nie o szybkie pożyczki. Szybkie pieniądze oznaczają potrzebę, która trzeba kupić tu i teraz. Czyli jakieś okolicznościowe przedmioty, bo nadarzyła się okazja. Albo też dłużej się do czegoś przygotowywali, czy też wręcz odwrotnie, coś spadło na nich nieoczekiwanie.

To właśnie miało miejsce w przypadku moich znajomych, którzy to kupili mieszkanie, ale niestety nie wzięli pod uwagę kosztów związanych z notariuszem, a także urządzeniem mieszkania. Właśnie dlatego prócz kredytu hipotecznego musieli się także zapożyczyć dodatkowo, wzięli pożyczkę. Spieszyło im się i dlatego też szukali oferty, która byłaby nie tylko tania, ale i szybka. Tak właśnie trafili na produkt o wdzięcznej nazwie pilna pożyczka, który oferuje jeden ze znanych banków. Warto zastanowić się nad tym dlaczego nie szukali pożyczki w innych miejscach, bo przecież są nie tylko banki, ale i firmy pożyczkowe czy osoby prywatne. Oni od razu zwrócili się do banku twierdząc, że muszą być pewni pieniędzy, które pożyczają.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Kredyt hipoteczny jest niekiedy jedną szansą na to, żeby otrzymać pieniądze  z banku z przeznaczeniem na zakup nieruchomości. Banki coraz bardziej szczegółowo sprawdzają każdego swojego klienta. Weryfikują nie tylko podane przez nich dane w formularzach, ale i historię kredytową. Sprawdzają czy nie są zadłużeni, a to może przekreślić szansę wielu na dostanie kredytu. Hipoteka jest natomiast doskonałym zabezpieczeniem dla banku w sytuacji kiedy cokolwiek miałoby się stać, pójść nie po myśli zarówno banku jak i kredytobiorcy. Niekiedy nie można przewidzieć konsekwencji swoich działań. To że dziś mamy stabilną pracę i sytuację finansową wcale nie oznacza, że tak właśnie będzie przez następnych kilkanaście lat.

Kredyt hipoteczny jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji kiedy nie ma żadnego innego zabezpieczenia, finansowego oczywiście. Może być on rekompensatą braku wkładu własnego. Który swoją droga i tak jest niezbędny przy kredytach w walucie obcej. Z uwagi na Rekomendację T wszystkie procedury zostały zaostrzone. Oczywiście zastaw w postaci hipoteki jest niezaprzeczalnie dobrą kartą przetargową, tym bardziej w sytuacji kiedy klient spełnia większość warunków do udzielenia mu kredytu, a brak mu chociażby tylko wkładu własnego. Takie zabezpieczenie może jednakże mieć niepożądane skutki, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto kilkakrotnie sprawę przemyśleć, zastanowić się, przespać z tym i co istotne porozmawiać na ten temat z bliskimi osobami. Bo to one mogą być wsparciem, kiedy coś nie tak pójdzie ze spłatą kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz