Kredyt gotówkowy dla nowych firm

Wiele osób, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą, ma problemy związane z jej sfinansowaniem. Kredyt gotówkowy dla nowych firm często jest w takim przypadku dla nich jedynym rozwiązaniem, gdy pod ręką nie ma się kilkudziesięciu tysięcy złotych na rozkręcenie działalności. Oczywiście, są firmy, które nie wymagają dużych inwestycji na początek, niemniej jednak w niektórych są one po prostu niezbędne.

Gdzie po dofinansowanie dla firm?

Jeżeli firmę zakłada osoba bezrobotna, wtedy może ona ubiegać się po spełnieniu określonych warunków o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Obecnie dotacja na rozpoczęcie działalności wynosi 22.141,80 złotych, zatem nie jest to mała kwota. Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego biznesplanu i udokumentowanie swojej decyzji. Niemniej jeżeli swoją działalność gospodarczą chce założyć osoba, która bezrobotna nie jest lub też nie spełnia wymogów uzyskania dofinansowania, wtedy jedynym, co pozostaje, jest właśnie kredyt gotówkowy dla nowych firm.

Kredyt gotówkowy dla nowych firm – bankowy i pozabankowy

Po kredyt gotówkowy dla nowych firm można udać się między innymi do banków – dość dużo z nich posiada atrakcyjne oferty dla swoich nowych biznesowych klientów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest spełnienie określonych wymogów – minimalnego okresu działalności firmy, czasami dostarczenia wkładu własnego, zabezpieczenia kredytu. Kredyt gotówkowy dla nowych firm w banku jest bezpieczny, ale nie zawsze szybki i możliwy do zaciągnięcia. Dlatego wielu nowych przedsiębiorców decyduje się na pozabankowy kredyt gotówkowy dla nowych firm. Takie oferty są szeroko dostępne i posiada je wiele instytucji pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj koszty są już wyższe, ale nie trzeba spełniać skomplikowanych formalności i pieniądze można otrzymać praktycznie od ręki.

Kredyt gotówkowy dla nowych firm to zatem czasami jedyny sposób na zdobycie pieniędzy na własną działalność gospodarczą, ale rozsądnie wybrany będzie najlepszą inwestycją na początek.

Dodaj komentarz