Gdy wydatki przewyższają zarobki

Kiedy zauważysz, że stale korzystasz z kredytów gotówkowych, może warto zatrzymać się na chwilę i przemyśleć swoje wydatki i związane z nimi przyzwyczajenia. Kiedy już zdecydujesz się to zrobić wiedz, że warto sprawdzić kilka stron internetowych, które oferują takie kredyty gotówkowe w formie pożyczki online, być może trzeba ponownie ocenić samemu jak to się je. Być może, ale tylko może, wydajesz zbyt wiele. Może, twoje wydatki przypominają te na które mogą sobie pozwolić ludzie z klasy wyższej, nawet jeśli wynagrodzenie pozostaje na stałym poziomie.

Kiedy otrzymujesz kredyty gotówkowe jeden po drugim, może warto pomyśleć dlaczego tak się dzieje. W pewnym sensie, korzystanie kredytów gotówkowych może być twoim dziwnym przyzwyczajeniem. A nie potrzebą samą w sobie. Przekonajmy się.

Każdy działa w drodze do uzyskania jak najbardziej opłacalnego budżetu. Kiedy dostajesz wypłatę być może jesteś nawet zaskoczony, kiedy dowiesz się jak dużo wynagrodzenia już wydałeś – mimo fizycznie nie wydałeś jeszcze ani grosza. Masz przydzielone części płatności za rachunki i kredyty oraz na spłacenie żywności i transportu – ale gdzie tu pieniądze na to, by móc się czymś cieszyć? Dlaczego? Jak to się stało? Cóż, być może są ci obce podstawy zarządzania finansami. Może jesteś zbyt roztargniony by dobrze rozplanować swoje rachunki. Może jesteś już przyzwyczajony do przekroczeni budżetu. Tym bardziej jeśli stale korzystasz z kredytów gotówkowych. W takim razie być może trzeba będzie ponownie dowiedzieć się jak mądrze zabrać się za zarządzanie finansami. Zaprawdę, powołując się na to wszystko będziesz w końcu wiedział jak rozporządzać budżetem, który będzie działa znakomicie dla Ciebie.

Obliczanie oprocentowania kredytów gotówkowych jest proste. Nie musisz być wielkim matematykiem, aby być w tym dobry. Myślisz, że korzystanie z kredytów gotówkowych jest w porządku, ponieważ cel na który wydasz dane kredyty gotówkowe jest po prostu rozsądny – no i można je często brać ze względu na łatwość i wygodę jakie są związane z uzyskaniem takich kredytów. Stop, spójrz na stopy procentowe narzucone przez kredytodawców – ta stawka często jest naprawdę ogromna.

Typowe pożyczki gotówkowe pobierają od 15% – 20% oprocentowania. Na początku wydaje się to do opanowania. Co to jest 15%? Ale jeśli naprawdę spojrzysz na to, co masz do zapłaty powstaje łączna suma kapitału i kosztów finansowych która naprawdę jest ogromna! To nie wymaga nawet kalkulatora, aby obliczyć, ile należy spłacić w zamian za szybką gotówkę. Więc następnym razem, zanim pomyślisz o uzyskaniu kredytu, przygotuj jednak swój kalkulator i spróbuj to pierwsze obliczyć. Potem przekonaj się, czy dana stopa procentowa jest naprawdę warta wysiłku. To nie znaczy jednak, że uzyskanie pożyczki gotówkowe jest złe i że nigdy nie należy z nich korzystać. Zamiast tego, oznacza to, że powinieneś być bardziej ostrożny przy podejmowaniu decyzji tego rodzaju.

Dodaj komentarz