Szybkie pożyczki – dla kogo są przeznaczone?

Rynek kredytowania w naszym kraju rozwija się z roku na rok. Duże banki przestały mieć już wyłączność w udziałach rynkowych. Od jakiegoś czasu coraz bardziej liczą się mniejsze firmy parabankowe, które udzielają pożyczek na dobrych zasadach i co najważniejsze szybko. Ta szybkość sprawia, że Polacy powoli odchodzą od tradycyjnego pożyczania i szukają alternatyw w postaci szybkich pożyczek.

Jak działa bardzo szybka pożyczka?

Główną zasadą szybkiego pożyczania jest brak formalności. W tradycyjnym braku czekamy długo, a i do końca nie mamy pewności, czy pieniądze dostaniemy. Nasza wypłacalność jest bardzo różna, większość ludzi ma już na swojej głowie jakiś kredyt, a dla banku jest to sytuacja niepewna. W przypadku szybkich pożyczek nie ma znaczenia, czy jesteśmy już gdzieś zadłużeni. Pożyczane kwoty nie są zazwyczaj duże, toteż pożyczający nie martwią się o to, czy uda nam się taki kredyt spłacić. Wystarczy, że wykonamy telefon i zamówimy przedstawiciela, albo udamy się do placówki instytucji i wszystkie formalności załatwimy od ręki. Nie ma pytań o przeszłość kredytową, nie musimy okazywać się zaświadczeniami o zarobkach, ani szukać żyrantów. Pieniądze są na naszym koncie nawet tego samego dnia. Takie kredyt to wygoda dla tych, którzy potrzebują pieniędzy natychmiast i nie mają czasu na czekanie.

Pożyczki bez BIK – nowy standard

BIK czyli biuro informacji kredytowej wystawia raporty dotyczące konkretnych osób, które mają stwierdzić, czy jesteśmy osobami godnymi pożyczenia pieniędzy. W przypadku kredytów bez BIK nie musimy się obawiać, że zostanie nam wystawiona negatywna opinia. Brak BIK sprawia, że przed kredytodawcą wszyscy jesteśmy równi, bez względu na to, jaką mamy przeszłość kredytową i nie ma przeciwwskazań, żeby pożyczkę dostała nawet taka osoba, która miała problem ze spłacaniem poprzednich. Pożyczki bez BIK są w naszym kraju coraz popularniejsze i klienci zwracają uwagę na to, czy dana firma wymaga takiego zaświadczenia. Nie trzeba przypominać, że większym powodzeniem cieszą się te, które go nie wymagają.

Dodaj komentarz