Pożyczki prywatne na niski, mały procent

Nie tylko na świecie nie brakuje oszustów, ale i w Polsce. Ostatnio bardzo głośno było w mediach o naczelniku poczty z niewielkiej miejscowości, który stworzył swego rodzaju piramidę finansową. Otóż jego oszustwa zostały wykryte zupełnie przez przypadek, a cały proceder trwa kilkanaście miesięcy. Wszystko zapewne zaczęło się od pomysłu. Mężczyzna, który cieszył się dobrą opinią, wszyscy go znali, bo to przecież niewielka miejscowość powiedział jednej osobie, że jeśli ulokuje pieniądze przez niego w banku pocztowym to zarobi więcej. Obiecywał oprocentowanie na poziomie 20%. Na takie lokaty skusiło się wiele osób. Pożyczka wydawała się dość niegroźna i można było na niej sporo zarobić. A mężczyzna, który zajmował wysokie stanowisko, bowiem był naczelnikiem oddziału poczty wzbudzał zaufanie.

Nikt nie spodziewał się, że jest oszustem finansowym. Tym samym nawet znajomym nie należy ufać w kwestii pożyczania pieniędzy. Zawsze można trafić na kogoś, kto po prostu wykorzysta nas i nasze pieniądze. Najlepiej lokować oszczędności w banku. Podobnie w drugą stronę. Jeśli chcemy wziąć pożyczkę okolicznościową to najpierw należy sprawdzić czy bank nam jej nie udzieli. Dopiero przy decyzji odmownej ze strony kilku banków można zastanawiać się nad rodziną czy znajomymi. Tym bardziej, że przecież wiadomo, że z rodziną to się najlepiej wychodzi na zdjęciach. Wszystko to ku przestrodze, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw jakie czyhają na nich na każdym kroku, także ze strony osób, zdawać by się mogło, zaufanych.

Nisko oprocentowane pożyczki prywatne

Tak samo wygląda sprawa jeśli spojrzymy na pożyczki prywatne od drugiej strony. Pożyczki prywatne na niski procent także mogą nie być do końca uczciwe i zawsze sprawdźmy dokładnie umowę zanim ją podpiszemy.

Dodaj komentarz