Kłopoty z kredytem hipotecznym? Czeka cię licytacja komornicza!

Liczba zainteresowanych egzekucjami komorniczymi ciągle wzrasta. Popyt jest ogromny, trzeba więc zapewnić podaż: dla tego zapowiada się więcej niż obecnie egzekucji komorniczych. Masz kłopoty ze spłatą kredytu hipotecznego? Uważaj!

Wzrost zainteresowania licytacjami komorniczymi spowodowany jest atrakcyjną ceną, za jaką można wylicytować dane mieszkanie. Biorąc pod uwagę ceny na rynku mieszkań, taka licytacja to nie lada okazja: przy pierwszej licytacji nieruchomość można kupić za 75% jej wartości, zaś przy drugiej licytacji – za jakieś 66%. To już wystarczający powód aby takimi licytacjami się zainteresować.

Niewykluczone, że zainteresowanie licytacjami komorniczymi zawsze było, ale trudniej było odszukać informacje o zbliżających się przetargach. Obecnie jest to o wiele łatwiejsze, zwłaszcza za sprawą stworzonego przez Krajową Radę Komorniczą portalu www.licytacje.komornik.pl. W serwisie kancelarie komornicze informują o zbliżających się licytacjach. Użytkownik serwisu ma bezpłatny dostęp do podstawowych informacji dotyczących licytowanej nieruchomości. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymywania powiadomień o kolejnych licytacjach w formie e-maila.

Za potwierdzenie coraz większej popularności licytacji komorniczych niech posłuży fakt że w porównaniu z rokiem 2012 liczba nieruchomości nabytych taką właśnie formą sprzedaży wzrosła niemal dwukrotnie. A chętnych jest o wiele więcej.

Niewykluczone więc, że do licytacji komorniczych będzie dochodziło teraz częściej, a decyzja o interwencji komornika w przypadku niespłacanych długów będzie następowała o wiele szybciej niż do tej pory. Zapotrzebowanie na licytacje komornicze trzeba będzie przecież jakoś zaspokoić. Tylko czy nie odbędzie się to kosztem kredytobiorców?

Dodaj komentarz